REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Popisná část

V průměru je zahájena s podporou organizace Cre8te jedna podnikatelská činnost týdně, z 95% jsou zahájené podnikatelské činnosti lokalizovány přímo v místní komunitě.

90% klientů vstupujících do projektu jsou dlouhodobě nezaměstnaní lidé, 70% z nich má i nějakou duševní poruchu, handicap nebo jiné znevýhodnění.

Za posledních cca 14 měsíců bylo zahájeno 42 nových start-upů – a celkem se jednalo o 92 vytvořených pracovních míst v místní komunitě.

V Edinburghu jsou pracovní centra pro klienty. Systém je takový, že pokud je někdo nezaměstnaný, jde na centrum obdobné pracovnímu úřadu - existují soukromé organizace placené westminsterskou vládou, které tyto služby pro nezaměstnané poskytují.

Existuje také možnost dostat od státu malý finanční obnos pro zahájení podnikání.

Kontext

Organizace byla založena v roce 1990za účelem zajišťování managementu podnikatelské zóny pro místní samosprávu. Zdroje získané z nájmu těchto nemovitostí jsou využívány pro činnost organizace ve prospěch místní komunity ve východní části Edinburghu


Cre8te
Podpora podnikání pro členy místní komunity ve východním Edinburghu pro dlouhodobě nezaměstnané a osoby ohrožené sociálním vyloučením. Sebe-zaměstnávání osob ohrožených sociálním vyloučením. Edinburgh, Skotsko.
2014 © CSI