REGISTRUJTE SE - pro přístup k více informacím a odběru novinek
Uživatel:     Heslo:

Nespereira

Název projektu
Cetrum sociálních služeb

Místo realizace
Nespereira, region Arouca, Portugalsko

Klíčová slova

  • domov důchodců, jesle, přechodné bydlení, pečovateslká služby, solidarita

Jméno a popis realizátora

Soukromá společnost Nespereira zahájila činnost v prosinci 2012.

Jedná se o soukromou společnost, která má úlevy na dáních a funguje na základě neziskového principu. Všechny své zisky dále reinvestuje do své činnosti.

Iniciátorem vzniku byl pan Ricardo Telles, který dal dohromady skupinu lidí, která začala shánět finanční zdroje na realizaci projektu.

Klíčovou osobou projektu se stal pan Armando Soares, 90-ti letý portugalský emigrant vlastníci přepravní firmu, který daroval pozemek, kde byl vybudován komplex nabízející všechny služby (pozemek kde bydlela Soaresova máma). V čele společnosti je představenstvo, jehož předsedou je pan Soares.

Nejvyšším výkonným orgánem společnosti je správní rada, která volí ze svého středu ředitele. Ten má pod sebou ředitele služeb a dále zodpovědné vedoucí za jednotlivé části služeb. Celkem společnost zaměstnává celkem 27 osob a je největší zaměstnavatelem v regionu.

Obdoví realizace

  • prosinec 2012 - dosud

Stručná anotace inovace
V obci Nespereira bylo v prosinci 2012 vybudováno komplexní centrum sociální péče.

V regionu, který je položen v odlehlých horách severního Portugalska nedosahala základní státní sociální péče.

Centrum obsahuje domov důchodců, kde je ubytováno celkem 48 starých lidí, dále jesle pro děti do 4 let, kterých je v centru zatím pouze 3. Jedná se ovšem o novou službu spuštěnu od září 2013.

Dále centrum zajišťuje přechodné bydlení pro osoby, které přišli o práci a nemohou si dovolit zaplatit vlastní bydlení. Poslední službou je pečovatelská služba, která rozváží jídlo a poskytuje základní služby v odlehlých obcích regionu pro staré lidi, které se o sebe nedokáží sami postarat.

Datum vytvoření

31.10.2013


Nespereira
V obci Nespereira bylo vybudováno komplexní centrum sociální péče. Jedná se o domov důchodců, jesle, přechodné bydlení pro osoby, které si nemohou dovolit vlastní bydlení a pečovatelskou službu.
2014 © CSI